7. 9. 2008

ITCA 2008 – Mezinárodné trienále súčasného umenia 2008, Praha

Ak sa plánujete zúčastinť tohoto podujatia, vedzte, že hodina a pol času vám na prezretie všetkých exponátov vo Veltržním paláci v Prahe určite stačiť nebudú. Prišli sme trochu neskoro poobede a po zmieňovanom čase už zatvárali. Nám sa podarilo prejsť len prízemnú časť. Stálo to rozhodne za to! Fotografie mojím telefónom nájdete nižšie.
K videniu boli zaujímavé i menej zaujímavé exponáty, inštalácie, predmety, projekcie, obrazy a fotografie viac, či menej interaktívneho charakteru. Nás samozrejme bavili tie interaktívne, čiže sme siahli na všetko, čo šlo a vyskúšali sme si ako “lyrické domino”, tak i iné hry. V prácach výtvarníkov nechýbala nahota, drevo, plast a kopec inštalácií, ktoré na nás boli zjavne príliš intelektuálne, no verili sme v ich hlbokú duchovnú hodnotu a skrytý význam.
Medzi vystavovateľmi sme objavili aj Erika Šilleho a Viktora Freša. E.Š. neprekvapil niečím prudko prevratným, ale jeho plátna boli jedny z najkrajších. Zato pri pohľade na inštalácie V.F. sme si položili zásadnú otázku – čím a prečo je vlastne tento človek taký známy???
Celkovo veľmi pozitívna výstava, treba vidieť, čas sa vám kráti (do 14.9.2008).


väčšie a viac z výstavy
info o výstave

Žiadne komentáre: