8. 2. 2009

Radio Head Awards 2008

Víkend začal úspešne, v piatok večer sa konalo prvé odovzdávanie cien alternatívnych žánrov Radiohead Award. Veľmi príjemným prekvapením bola úroveň celej akcie, keďže išlo o prvý ročník bez sponzorskej finančnej podpory. Moderátormi večera boli notoricky známi Baláž a Hubinák, ktorí si neodpustili rýpanie do vedenia rádia. Ich nekonečný šarm, ale všetko zachránil, bavili sa všetci účasníci a snáď sa neurazil ani Boboš Prochádzka, ktorého označili za veľkého muža s malým nástrojom (harmonikou).

Hlavnú cenu večera za album roku si odniesla kapela Noisecut. Čiže soška sa vrátila ku svojmu stvoritelovi. Cenu odbornej poroty získal Ján Boleslav Kladivo. Neoficiálnu cenu za najhorší album udelili hlasujúci kapele Desmod.

Program bol naživo vysielaný v rádiu_FM a zároveň na online televízii huste.sk. Preto mohlo pôsobiť rušivo, že napriek očakávanej tlačenici boli v hladisku viaceré voľné miesta.

Celá akcia bola veľmi uvolnená a príjemná. Od milých uvádzačiek po live rozhovory s kapelami v zákulisí.Flickr / Miroslav Hudak / Radiohead Award

Žiadne komentáre: