2. 6. 2009

Fruit&yogurt

Myslim, že by bolo úplne zbytočné mi rozprávať o nezdravosti a celkovej odpornosti rýchleho občerstvenia. Nemali by ste šancu, fastfood proste milujem. Raz som v Mc Donalds vypľňala dotazník ohľadom spokojnosti so servisom a celkovou ponukou. Vtedy som si napísala, že čo mi vážne chýba, je pestrosť dezertov. Dnes, po takmer pol roku som si uvedomila, že problém je v mojej konzervatívnosti zloženia objednávky. Na odporúčanie priateľa som vyskúšala fruit&yogurt. Iste, presladená hmota vyrobená asi zo sušiny od Danone a určite zmrazené umelo vypestované ovocie, už si vás živo predstavujem : ). Ale mne tá vec vážne chutí! Svieže, ovocné a bezva (myslím, že to je slogan nejakej starej reklamy).
Vo vypracovaných otázkach na štátnice som mala napísané, že terajšia generácia je na najlepšej ceste pre uplatnenie zahraničného trhu, pretože sa nebojí nových a úplne neznámych produktov a dokonca sama angažovane pátra po exotickom jedle. K tomu pridajme celkovú "food-mániu" posledných rokov. Nehovorím len o tom známom blonďákovi za panvicou, ale o celkovej vzrastajúcej úrovni a povedomí o kulinárstve.
Nebojte sa ani vy, vykročte zo stereotypu a jeho pohodlia a vyskúšajte niečo nové. A ak to bude stáť za to, v dobrom alebo zlom, podelte sa somnou, poteší ma to.

PS: K písal, že Prague Food Festival bol katastrofou. Tak veľa ľudí, že sa nedalo nič ani ochutnať a radšej odišli. To mi pripomína, že dnes musím ísť po lístky na ten Bratislavský. No, dúfam, že to nebude podobné.

Žiadne komentáre: