9. 6. 2009

Kopec srandy na Food Feste

Na prvý Bratislavský Food Fest sme sa dostali až v nedelu, kôli iným akciám. Ako sme sa dozvedeli, mali sme prísť v piatok, kedy si reštaurácie počítali rozumné ceny za ochutnávky a nepredbiehali sa medzi stánkami navzájom. Po prejdení štrko-pôdy sme sa dostali na parkovisko, miesto konania akcie pri Dunaji, kde bolo vytvorené stanové mestečko. Pri vchode sme nejak identifikovali miesto, kde sme vstupenku vymenili za 10 gurmánov. Bežné jedlo - ochutnávka - stálo okolo 4 gurmánov, takže sa míňali pomerne rýchlo.
Ak ste sa chceli najesť, potrebovali ste príbor. Za zapožičanie vidličky ste dali 1 euro, nôž ste nedostali ani plastový a tak ste si občas pripadali výrazne nekultúrne pri okusovaní kuraťa, či odkusovaní z kačacích pŕs.

Asi každého zaujíma to hlavné, jedlo. Prisľúbená prehliadka najlepších slovenských reštaurácií sa obmedzila na jedinú zaujímavú, Flowers, ktorá je týždeníkom Trend vyhlásená, v tesnom závese s Afroditou, za najlepšiu reštauráciu na Slovensku. Osobne by som na takejto akcii očakávala aj podniky ako Mezzo Mezzo, no nič také sa nekonalo. Myslím, že jedna mladá dáma to povedala výstižne: "Je tu viac pitia ako dobrého jedla." Predháňanie sa v kulinárskych špecialitách, perfektnom servise a prezentácii sa nekonalo, napriek snahe. Ochutnali sme v každom stánku s jedlom niečo, no pečené kura obliate sweet chilli omáčkou, ktorú mám v chladničke, nepovažujem za špecialitu.
Napr. stánok Ponteo nás veľmi bavil. O tretej už síce nemali dve z troch jedál, no ich biela čokoládová panakota bola výborná. Pobavil nás ale pán pred stanom, ktorý cez telefón pravdepodobne kričal na kuchára, že už nemajú vtedy jeden chod a že majú ísť do Tesca kúpiť mäso. Milé a gurmánsky odstrašujúce. Zásobovanie a problémy treba riešiť v súkromí, nie pred vstupom do prezentačného stanu ukazovať svoju dôležitosť. A hlavne by som sa určite nechválila Tescom ako zdrojom surovín.
Človek by čakal aspoň od Coca-Coly perfektnú zábavnú a pestrú prezentáciu. Plastový stôl so slečnami, jednou chladničkou a dvojradovým zástupom výrobkov mi prišiel menej ako skromný.
Na celkovej úrovni sa odrazil aj voľný vstup, ktorý podporovali návštevníci v "žabkách", ktorí sa vracali z "ružovej pláže".

Ja dávam prst dole, pripájam fotografie od M. Hudáka (viac na linku dole) a modlím sa v progres.

Flickr / M. Hudak / Bratislava Food Fest 2009

Žiadne komentáre: