11. 9. 2009

Cinematik 2009 - day 1

Možno by vás zaujímalo, čo sa deje, na aký film sa oplatí ísť a vôbec, ako tu je. Takže je tu super!: ) Festival sa síce začal prvým premietaním už predvčerom, no väčšine z nás sa podarilo dostaviť až včera. Mimo veľmi príjemných stretnutí s ľuďmi, ktorých som už dlho nevidela som absolvovala dve predstavenia.

20.00 Hranice ovládania od J. Jarmuscha - Mne sa veľmi páčil, no mainstreemový divák bol zhrozený, znudený a bohužiaľ nepochopený. Kto vie, čo od tohoto skvelého "undergroundového" režiséra očakávať bol spokojný.

23.00 Spoločenstvo vlkov od N. Jordana - Bčkové horory už tradične ukončujú večerné premietanie na festivale. Po zombíkoch prišli vlci a vlkolaci. Skvelá voľba, otrasný film, kopec smiechu, tradične super!

Organizátorom musím pogratulovať, z roka na rok rastú a mňa tento vývoj teší. O to viac, že ide o iniciatívu v mojom rodnom meste. Z búchaním si do hrude ale musím skončiť pri hodnotení tých v sále, divákov. Na to, že ide o moderných, študovaných ľudí sa nevedia správať. Nejde len o neskoré príchody uprostred filmu, ale i o neustále rozprávanie sa, dokonca počas toho, ako niekto uvádza film. Pieštany sú plné kaviarní a krčiem, možno by bolo lepšie si zájsť pokecať tam, ako do kina. Diváci sa snáď učlovečia a filmy budú naďalej skvelé.

Dnes vyberám a neskôr krátko zhrniem:
14.00 Paranoid Park od G. Van Santa
17.00 Tokio! od J. Bonga, L. Caraxa, M. Gondryho
20.00 Bratislavafilm od J. Krónera
a nejaký večerný humor 23.00 Moja sestra vlkolak 2 od B. Sullivana

Dnes vystúpia aj Noisecut, ale to budem asi v kine, takže zdravím Bibu na diaľku : ) Kto pôjde na Tri opice a Gomorru, prosím, potom dajte vedieť, aké boli.

Do sfestivalovania sa priatelia

Žiadne komentáre: