19. 9. 2009

Obed u McDonalds

Včera sme neboli na žiadnom koncerte, ani na výstave a ani na ničom, čo by ste bežne očakávali v piatkovom programe. Boli sme sa pozrieť do útrob McDonalds na Obchodnej. Včera totiž bola možnosť prihlásiť sa a dostať sa tak na prehliadku. V rámci hodiny (naozaj sme neočakávali, že si na nás nájde niekto toľko času) sme sa dozvedeli informácie týkajúce sa histórie vzniku, rozvoja na Slovensku, plánovaných zmien a vylepšení do budúcna atď. Ukázali nám kuchyňu, sklady, chladničky a oddychové priestory zamestnancov. Osobne ma fascinovalo to koordinované "rojenie" za strojmi, dávkovače majonézy a omáčok a aj nad mieru očakávané dbanie na hygienu a napr. správnu teplotu mäsa. Mladý kolektív bol skvelý a veľká vďaka patrí aj Saše, našej sprievodkini, ktorá ukážkovo zvládala naše otázky a bola veľmi milá.

Ak bude nabudúce, určite sa choďte pozrieť i vy, dozviete sa kopec zaujímavých vecí o tom, čo jete : )


PS: Odhalili sme záhadu namáčania zeleniny v rýchlom občerstvení! Do vody sa namáča iba cibuľa, ktorá sa dováža sušená. Šaláty majú vo veľkých sáčkoch už naporcované v chladničkách a všetky nápoje vznikajú v postmixoch v celkom fascinujúcom zariadení.

PS2: Cheeseburgerové mäso je chutné aj samé o sebe bez žemle a vecí. A ako inak, zostali sme na obed. Istú chvíľu sme koketovali s myšlienkou si naozaj objednať iba to mäso s hranolkami : ).

PS3: Hotové sendviče sú pripravené v stojane iba 10min a potom sú vyhadzované.

PS4: Dôležité info, všetky reštaurácie separujú dôkladne odpad. Až na Aupark.

PS5: Milujem PS : )

Žiadne komentáre: