6. 10. 2009

Shooting fashion stars

Tak a je to konečne tu! Už jedenásty krát sa koná v Prahe oslava designu pod názvom DesignBlok. Dnes otvoria svoje brány viaceré výstavné miesta a je pripravený bohatý program.

V nedeľu sa konala v rámci DesignBloku módna prehliadka Shooting Fashion Stars, ktorá opäť priniesla možnosť prezentácie vybraným mladým talentom. V Laterna Magika sa predstavili Leo Macenauer, Petra Ptáčková, Sistersconspiracy a Boa design. Ako zahraničný hosť predviedol svoju kolekciu Boris Hanečka zo Slovenska.Petra Ptáčková vytvorila nežne hravú kolekciu My light blue story, inšpirovanú vystúpením francúzskych akrobatov a povrazolezcov. Atmosféru sa snažila vložiť i do samotnej prezentácie, ktorá sa jej veľmi vydarila a odštartovla ňou večer.

Leoš Macenaur ma úprimne moc nezaujal. Rozčulovala ma obyčajnosť základných čiernych lodičiek modeliek a šaty boli síce OK, ale ničím výnimočné.

Zato na prezentácii si dali výrazne záležať Boa design, ktorý vytvorili zaujímavé osvetlenie avojich "korytnačích" kúskov. Na prehliadke sa mi veľmi páčili, no niesom si istá, či by si našli miesto aj v mojom šatníku.Nápaditú scénu vytvorili aj Sistersconspiracy, ktorí za prehliadku zožali azda aj najväčší aplaus. Zaplnili scénu a predviedli mladú módu ako má byť! Farebnú a živú.

Záverom vystúpil B. Hanečka s kolekciou, ktorá nám prišla až príliš prvoplánová, zverokruh. V hľadisku sa hrala hra "rozoznaj znamenie a povedz to nahlas". Prvotné sklamanie sa podarilo prelomiť modelom "váhy", ktoré vtipom pobavilo celú sálu. Mňa fascinovala panna : ).PS: Na českú fotografickú obec treba povedať, že poslušne nedodržiavali fotenie bez bleskov a rušili tak nielen samých seba, ale i divákov.

sfstars.cz
www.designblok.cz
Flickr / M. Hudak / SFS09

Žiadne komentáre: