30. 3. 2010

Inšpirácia od Modcloth

Ak opomeniem krízu a jej dôsledky, musím si priznať, že žijem v skvelej dobe! Také veľké množstvo nádherného oblečenia od výmyslu sveta, online shopy vďaka ktorým mi bez problémov doručia až domov topánky z Londýna a kopec stránok, ktoré istým spôsobom značne nenávidím a označujem ich za “slintacie”. Samozjeme, že v dobrom. Jednou z takých je i Mod cloth. Označujú sami seba za retro obchod, no je možné tu nájsť naozaj všeličo. Pôvodne som to chcela orientovať len na nejaký konkrétny štýl, no vážne som objavila skvelé veci, ktoré vám chcem ukázať. Dnes sa mi nejak aj chce komentovať, tak sa asi budem vyjadrovať priebežne : ).

Dosť sa mi páči jednoduchosť, ktorá je večnou výhrou každého šatníka. Pomerne jednoducho vyzerajúce veci, ktoré sú o to ľahšie kombinovateľné s ďalšími kúskami. Také “malé čierne” sú naozaj základom. Stačí zmeniť pančucháče, topánky a doplnky a nemáte jedny, ale hneď niekoľko modelov na rôzne príležitosti bez väčších investícií.

mod_3

Krásne je, že sa stále cyklicky vracajú aj volány a riasenie. Tentokrát v trochu rafinovanejšej a originálnejšej podobe a aplikáciách ako len tradičné horizontálne volánové sukne. Volány majú tú moc zjemňovať, zoženštiť, priam až omladiť.

mod_2

A samozrejme aj spomínané retro. Kúsky akoby vytiahnuté z babičkinej skrine. Čipky, tlmené tmavé pastely a klasické strihy. Opäť a zasa zdôraznená ženskosť.

mod_5

Keď už sme pri tom retre, už asi dve sezóny sa vracia nielen na móla, ale i do sortimentu bežných obchodov námornícky štýl. Modrá, biela a červená, doplnené zlatými gombíkmi či bižutériou. Rada by som len odporučila to nezobrať úplne vážne, aby ste nevyzerali ako z karnevalu. Prúžky sa dajú skvelo skombinovať s klasickými riflami. Legín k tričkám sa radšej vyvarujte, málo kto má na ne postavu a vyzerať ako v spodnej bielizni je celkom tragické aj v prípade modeliek.

mod_6

Skvelé a nové sú aj tvary a možnosti sukieň. Masívne riasenie, či jemnejšie zvinovacie sú jednoznačne in a vyzerajú štýlovo aj ak ste v čiernej od hlavy po päty. Mimochodom, celočiernych kombinácií sa nebojte. Sú vždy elegantné a decentné, no zároveň vedia byť viac sexy ako čokoľvek iné.

mod_8

Originálne pančucháče sú in. Kto sa odváži, nech vyskúša skombinovať aj s inými než jednofarebnými jednoduchými vecami, no opatrne. Inak v takých kvetovaných som vyrazila cez víkend do mesta. Dosť ľudí mi nepozeralo zrovna do očí, ale nezdalo sa, že by som poburovala ich vkus, takže fajn : ). Upozorňujem aj na návrat nadkolienok a podkolienok. Ale opäť, treba vedieť, ako to nosiť, lebo vyzerať v tridsiatke ako pokus o školáčku nemusí byť zrovna to najvhodnejšie.

mod_9

Topánky, večná téma. Vyhnúc sa nevkusným gýčovým opätkom, ktoré sú údajne v móde, je základ zdravého vkusu. Hlavne treba dbať na pohodlie a materiály. Koža je koža a úprimne, investícia do kvalitnej obuvi sa vždy oplatí. Už len keby zmizli tie hlúpe mačacie hlavy z ulíc, ktoré nám ničia opätky.

mod_7

Ešte nejaké pekné veci čo sa nezmestili do predošlých ukážok a niečo pre domácnosť : ).

mod_01

mod_4

Skvelé je, že v tejto dobe môžete nosiť asi naozaj čokoľvek. Hlavne, že v tom bude pohodlne pre vás a “pohľadne” pre ostatných. A ak sa aj nezadarí, nič sa nedeje. Nebojte sa experimentovať a rozhodne naplňte šatníky sukňami a šatami. Nohavice nechajte len ako zálohu na chladnejšie dni. Užívajte slnka a spoločne sa tešme na leto!

www.modcloth.com

3 komentáre:

Pressburg Fashion povedal(a)...

No náádhera!!!
Úžasné tipy a inšpirácia!

Ďakujem

Laila povedal(a)...

Vdaka!

Tatiana povedal(a)...

esteze ModCloth neshippuje na Slovensko, inak by som musela uz davno poziadat o bezucelovy uver-)