30. 5. 2010

Co týždeň dal 1.

Uplynulý týždeň sa toho stalo celkom dosť. Preto tento príspevok rozdelím radšej na dve časti. Okrem vzhliadnutia pár mizerných filmov nám vonku celkom pršalo a tak sa nedalo inak a vrhli sme sa aj do nejakej tej kultúry. Ale pekne postupne.

Súboj titánov. Toľko zlého a neprajného som už dávno nepočula na nejaký film. No myslím, že ten, kto videl aj pôvodnú verziu musel uznať, že minimálne technika urobila veľký krok vpred. Dĺžka filmu sa skrátila, bojové scény boli akčnejšie, výprava honosnejšia. Ale bohužiaľ ani to nepomohlo tomuto filmu. Pozerateľné, no značne o ničom. Ešte poznámka, ten, kto nemal aspoň základné znalosti gréckej mytológie, bol ukrátený o zopár detailov.

www.imdb.com

Princ of Persia, mnou dlho očakávaný film s podtitulom The Sands of time. Na jeho obrovskú škodu ho točil Disney. Škoda to bola naozaj obrovská, lebo ak sa konečne film dostal k akcii, ktorá by mu bola vhodná, niektorá z postáv “zadelila” nejakú “vtipnú” hlášku, kino sa zasmialo a bolo po atmosfére. Škoda peňazí a času. Dokonca ani J. Gyllenhaal, známy ako Donnie Darko či homosexuálny kovboj, tomu nepomohol. Úprimne, jeho aktuálne “nabúchané” a naleštené telo bolo jediné, na čo malo zmysel sa dívať. Omyl, hovadina, netreba na to chodiť!www.imdb.com

Žiadne komentáre: