9. 6. 2010

Fou Zoo

V piatok ma zobral kamarát do Fou Zoo, relatívne nového sushi baru (za čo mu ešte raz touto cestou veľmi ďakujem). Na slovenské pomery majú naozaj nádherný interiér, kde určite je na čo pozerať a čo obdivovať. Skvelá práca architekta, človek by ani nepovedal, že je v Petržalke pri železničnej stanici.
Čo upúta na prvý pohľad, je pomerne veľké množstvo čašníkov. Majú vôľu a chuť vám vysvetľovať veci a hovoriť o tom, čo práve priniesli na stôl. Škoda len, že sa tým pádom veľmi ťažko porozprávate, keď vás niekto neustále prerušuje. Aj keď poviete, že nechcete vedieť podrobne čo je na podnose, kedže je to úplne jasné, spustí inak ochotný a milý personál naučené frázy.
A čo to hlavné, ktoré je pointou? Množstvo nových kombinácií, ktoré som predtým nikde nejedla. Niektoré skvelé, iné zasa ponechané osudu. Určite poteší, že ako jediní majú klasické wasabi, nie práškové a pastové náhrady. Značným sklamaním, ktorým si u mňa totálne pokazili meno boli niektoré maki, ktoré boli jednoznačne odstáte minimálne pol hodinu. To by sa v reštaurácii, kde necháte dvojnásobok ako v Osake, či Sushi+ rozhodne nemalo stávať! To že mi na stôl neprišlo všetko čerstvo pripravené považujem za neprekonateľné ani ponukou naozaj originálnych a úžasných dezertov.

Záverom, ak by nemali “staré” maki, pomer cena/výkon by bol v možno znesiteľný. Takto dávam prst dole. (bohužiaľ)
www.fouzoo.sk

Žiadne komentáre: